Litvanya Konsolosluğu

Konsolosluk, ülkelerin sosyal faaliyetlerini yürütme, ticari çıkarlarını gözetme ve resmi işlemlerinin tamamlanmasında görevli resmi kurumladır. Litvanya vizesi alma, oturum izni alma, doğum belgesi ve evlilik belgesi çıkarma gibi resmi işlemler, Litvanya konsolosluğu tarafından yürütülür. Vize başvurusu ve gerekli evraklar hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de ülke vatandaşlarının ve ülkesine gidecek olan kişilerin resmi işlemlerini tamamlamakla görevli konsolosluklar Ankara ve İstanbul’da yer faaliyet gösterir. Ankara’da bulunan Litvanya Konsolosluğu Ankara bölgesinde ve çevre illerde ikamet eden kişilerin, resmi işlemleri için başvurabileceği adrestir. Litvanya vizesi alma, oturum izni alma gibi işlemleri tamamlamak isteyen kişiler, Litvanya konsolosluğu ile iletişime geçerek randevu oluşturmalıdır.

Litvanya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da bulunan Litvanya Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan kişilerin resmi işlemlerini yürütmekle görevlidir. Konsolosluğun çalışma saatleri içerisinde vize alma işlemleri için randevu oluşturarak randevu tarihinde konsolosluk binasına gidebilirsiniz. Litvanya vizesi için gereken belgelerin güncel açıklamaları konsolosluğun web sitesinde yayınlanır. Bu belgeleri randevu tarihine kadar temin ederek konsolosluğa beyan etmeniz gerekmektedir.  Litvanya Konsolosluğu İstanbul, Beşiktaş bölgesinde yer almaktadır.

Litvanya Konsolosluğu İletişim

Litvanya vize başvurusu, oturum izni başvurusu gibi işlemleri yürütmekle görevli olan kurum Litvanya konsolosluğudur. Bu işlemler öncesinde bilgi almak, randevu oluşturmak için resmi web sitesinde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Konsolosluk 08.30-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterir. Resmi günlerde ve hafta sonlarında kapalı olan konsolosluğa çalışma saatleri içerisinde ulaşarak randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz. Litvanya Konsolosluğu İletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Telefon: 0212 970 25 30
  • Faks: 0212 270 63 29

Litvanya Konsolosluğu Randevu

Litvanya vizesi almak isteyen kişilerin öncesinde vize başvuru formu doldurarak randevu alması gerekir.  Online randevu işlemleri, konsolosluk web sitesinden tamamlanmaktadır. Başvuru yapacağınız vize türüne göre ilgili formu doldurmanız ardından randevu tarihini öğrenebilirsiniz. Randevu gününde yanında bulundurmanız gereken evraklar hakkındaki detaylı açıklamalara da Litvanya Konsolosluğu Randevu sayfasında yer verilir. Randevu tarihinde Litvanya Konsolosluğu tarafından istenen belgeleri beyan etmeniz ardından vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Menü
Acil Vize