Litvanya Oturum İzni Başvurusu

Litvanya oturum izni başvurusu yapılırken ülkede oturum iznini neden almak istediğinize dair net bir bilgi sunmanız gerekir. Bu kategoriye göre doldurmanız gereken başvuru formu ve temin etmeniz gereken belgeler değişim arz etmektedir. Litvanya oturum izni alma aşamasında prosedürleri bireysel olarak takip etmek istemeyen kişilerin firmamız ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz. Başvuru adımlarının takip edilmesi ve sürece dair tüm bilgilerin tarafınıza eksiksiz biçimde iletilmesi temel unsurlardandır.

Litvanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Litvanya oturma izni kaç günde çıkar; iki hafta ile 30 gün arasında değişim gösteren bir zaman aralığında başvurunuza yanıt verilecektir. Başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda oturum izni almak için yatırmış olduğunuz tutarın size geri ödenmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Bu durum sadece Litvanya için değil diğer birçok ülke için de geçerliliğini sürdürmektedir. C ve D grubu vizelerin başvurularında da ret yanıtı sonrasında ücret iadesi yapılmaz.

Litvanya Süresiz Oturum İzni Şartları

Litvanya süresiz oturum izni şartları incelenirken özellikle kalış nedenine ilişkin belgelerin sağlanmasının yanı sıra ülkenin dilinin öğrenilmesinin vaat edilmesi de önemli yer tutmaktadır. Göçmenlik büroları tarafından uygulanan ülkeye dair temel bilgileri içeren testten de geçer notun alınması gerekir. Litvanya oturum izni alma aşamasında sağlık sigortası detayları yakından analiz edilir. Sağlık sigortasının bu derece sıkı denetlenmesinin sebebi kişilerin ülkenin işlevsel sağlık sistemi üzerinden bir yük oluşturmamasıdır.

Litvanya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Litvanya oturum izni gerekli evraklar derlenirken bu evraklarda bir eksiklik fark edildiği anda ya da yanıltıcı belge sunulduğu fark edilirse oturum izni talepleri ret yanıtı ile karşılaşacaktır. Oturum izninin ret yanıtı alması durumunda profesyonel destek alarak başvurunuzu yineleyebilirsiniz. Başvurunuzun temel belgesi pasaportunuz olacaktır. Pasaportun en az 2 sene boyunca geçerli olması gerekir. Ayrıca pasaportun yıpranmış durumda olmaması gerekir. Gerek görülürse pasaportun yenilenmesi talep edilebilir. 2 adet biyometrik fotoğraf ve başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş hali tüm oturum izni talep etme adımlarında sıklıkla talep edilen belgeler arasında yer alır.

Menü
Acil Vize