Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya, Schengen ülkeleri kapsamında yer almasından dolayı buna uygun şekilde tanımlanmış olan kurallar ışığında TC vatandaşlarından vize istemektedir. Litvanya vize başvurusu sürecinde iki farklı yolun takip edilmesi her daim mümkündür. Bunlar konsolosluk ve aynı zamanda aracı kurum olarak tanımlanır. Daha fazla bilgi için firmamızı dilediğiniz gibi arayabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Konsolosluk üzerinden şahsen başvurunuzu yapabilir ve bunun ardından vizenizi alabilirsiniz. Ancak birtakım karışık prosedürler söz konusu olduğundan, aynı zamanda sürecin zaman almasından ötürü bunu aracı kurumlara başvurarak tamamlamak her daim tercih edilen bir yöntemdir. Böylelikle eksik veya yanlış evrak gibi bir durumla karşı karşıya kalmadan, gerekli izni almış olacaksınız.

Litvanya Vize Başvurusunda Parmak İzi Şartı Var mı?

Litvanya vize başvurusu çerçevesinde kişilerin parmak izi vermesi gerekmektedir. Bu uygulama Schengen vizesinin bir gereği olarak karşımıza çıkar. Kayıtlar 5 yıl boyunca ülke konsolosluğunun biyometrik veri tabanında tutulur. Bu süre zarfında yeniden başvuru yapmak isteyenler, parmak izi vermek zorunda kalmazlar.

Litvanya Vize Başvurusu Süreci Nasıldır?

Vize alımı; kısa süreli olarak tanımlanmış olan turizm, aile veya arkadaş ziyareti, ticari, tır geçişleri, eğitim vizeleri şeklindedir. Aracı kurum üzerinden ilgili formun doldurulması önemlidir. Aynı zamanda neden bu ülkeye gitmek istediğinizi açık şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Bunun sonrasında ise standart olarak tanımlanmış olan evrakların tamamlanması aşamasına geçilir. Pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği, uçuş rezervasyonu, kalınacak otelin bilgileri ve buna dair resmi rezervasyon, banka hesap döküm örneği, yapılan iş ve mesleği gösteren belge hazırlandıktan sonra bunların tümü dosya içerisinde olacak şekilde sunulmak zorundadır.

Litvanya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Litvanya vize başvurusu, aracı kurum devreye girdiği zaman çok uzun bir zaman almaz. Sonuçlanma süresine baktığımızda ise bunun maksimum 10 iş günü olduğunu görmekteyiz. Sizden istenen evraklarda hiçbir eksiklik, hata olmaması gerekmektedir. Buna uygun bir biçimde hareket edildiğinde ret yanıtı almanız kesinlikle söz konusu değildir. Böylelikle seyahat için gerekli olan vize tarafınıza iletilir.

Menü
Acil Vize